Online Alışverişte En Sık Yapılan Hatalar - indirSOFT
e
sv

Online Alışverişte En Sık Yapılan Hatalar

avatar

Editör

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnternetten alışveriş son zamanlarda en çok tercih edilen alışveriş şeklidir. Özellikle pandemi döneminde herkes mecburen online alışveriş yaptığı için ve mağaza alışverişinden daha kolay olduğu için şuanda da zamandan tasarruf sağladığı için çok fazla tercih edilmektedir. Alınacak ürünün internetten kolay bir şekilde incelenebilmesi, ebatlarının öğrenilmesi, kumaşının öğrenilmesi, diğer sitelere göre fiyat farkı kıyaslaması yapılabilmesi ve siparişten sonra kargo aracılığı ile kısa bir süre içinde müşterinin eline ulaşması gibi avantajlar sayesinde internetten alışveriş daha çok ilgi görmektedir İnternetten alışveriş her ne kadar ucuz ve kolay olsa da alışveriş sırasında bazen farkında olmadan bazen alıcı kaynaklı hatalar sebebiyle bazen de alışveriş yapılan siteler ve satıcılar yüzünden bazı sorunlar yaşanabilmektedir.

Online Alışverişte İşte En Sık Yapılan 4 Hata

1. Ürün Hakkında Yapılan Kullanıcı Yorumlarını Okumamak

Seçilen ürünün altında bulunan kullanıcı yorumlarını okuyarak ürünün kalitesini, sağlam bir şekilde ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek mümkündür. Hatta fotoğraflı yorumlara bakarak ürünün canlı görselini görmek ve ürün hakkında fikir edinmek daha kolay olur. Günümüzde kullanıcı yorumları kısmı hemen hemen her sitede bulunur. Bu yüzden hata yapmamak için yorumları okuyarak alışverişe devam etmek iyi bir seçenektir.

2. Alışveriş Yapılan Site Hakkında Araştırma Yapmamak

Alışveriş yapılacak site eğer daha önceden duyulmayan ve az bilinen bir site ise mutlaka alışveriş sitesi hakkında bazı araştırmalar yapılmalıdır. Örneğin sitenin ne zamandır işletildiği ve kurumsal olup olmaması gibi araştırmalarla daha rahat bir alışveriş yapılabilir.

3. Mesafeli Satış Sözleşmesi Olup Olmadığına Dikkat Etmemek

Mesafeli satış sözleşmesi internetten alışveriş için oldukça önemli bir detaydır. E – ticaret sitelerinde mutlaka ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesi olmak zorundadır. Eğer alışveriş yapılacak sitede bu ikisi yoksa o siteyi tercih etmemek en doğrusudur.

4. Alışveriş Yapılan Sitenin Adresi ve Telefonunun Paylaşılması

Yasal olarak herhangi bir sorun yaşandığı zaman başvurabilmek için alışveriş yapılan sitenin açık adresi ve telefon numaralarını mutlaka müşterisi ile paylaşmak zorundadır. İnternetten alışverişte en önemli kurallardan bir tanesidir.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Sanal Kredi Kartları Online Alışverişte Daha Mı Güvenilir?

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478