En İyi Sıkılaştırıcı 6 Egzersiz Hareketi - indirSOFT
e
sv

En İyi Sıkılaştırıcı 6 Egzersiz Hareketi

avatar

Editör

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hangi Hareketler Sıkılaştırıcıdır?

Sıkılaştırıcı egzersiz hareketleri, spor salonuna gitmeye vakit bulamayanlar tarafından evde spor yapmak için araştırılan bir konudur. Evde kendi başınıza hem fit kalmak hem de sağlıklı olmak için yapabileceğiniz bazı egzersiz hareketleri vardır. Spor salonuna gitmeden tek başınıza yapabileceğiniz sıkılaştırıcı egzersiz hareketlerinden; plank, squat, lunge, reverse lunge, yürüyüş, jump gibi egzersizleri sıralayabiliriz.

Plank

Evde yapabileceğiniz egzersizlerin en bilineni plank hareketidir. Dirseklerinizi bükerek şınav pozisyonunda yere paralel olacak şekilde durmalısınız. Kalçanızın havada olmamasına dikkat ederek düz bir şekilde durmanız gerekmektedir. Bu egzersiz ile kalça ve karın kısımlarınız çalışmaktadır. 30 saniyelik sürelerle 3 set yapabilirsiniz.

Squat

Ayaklarınızı omuz genişliğinizde açarak dik durmalısınız. Nefes alarak çömelmeli ve nefes vererek kalkmalısınız. Dikkat edilmesi gereken nokta vücudunuzun dikliğini korumanızdır. Kalçayı dışarı çıkararak çömelmelisiniz. Kalça kaslarınızın yanında vücudunuzdaki pek çok kası da çalıştıran bir harekettir.

Lunge

Bir diğer sıkılaştırıcı egzersiz hareketlerinden biri olan lunge, dizlerinizin üstüne çökerek bacaklarınızdan biri arkada biri önde olmalıdır. Tek dizinizden destek alarak durmanız gerekmektedir. Bacağınızı öne atarken nefes alınmalı, geriye atarken nefes verilmeli. Kalça kaslarınızı sıkılaştırmada oldukça etkili bir harekettir. 12 tekrarla 3 set yapmanız mümkündür. Aralarda 30 saniye mola vererek tamamlayabilirsiniz.

Reverse Lunge

Vücudunuzu normal duruş pozisyonuna getirmeli ve dik durmalısınız. Ardından bir adımınızı arkaya atarak önde kalan dizinizin üstüne çökmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken husus dizinizin yere değmemesidir. Ön ve arka bacak kaslarınızı, kalça kaslarınızı sıkılaştırmak için oldukça iyi bir harekettir. 12 tekrarla 3 set yapabilmeniz mümkündür.

Yürüyüş

Vücut sıkılaştırma hareketlerinin neredeyse en faydalısı yürüyüştür. Çünkü yürüyüş yaparken vücudunuzun bütün kasları çalışır. Hem kafa dağıtabilir hem de sıkılaşabileceğiniz en basit egzersizdir.

Jump

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak zıplayıp, zıpladığınızda da her seferinde dizlerinizden birini karnınıza doğru çekerek hareketi yapabilirsiniz. Bacak kaslarınız için oldukça etkili bir harekettir. 30 saniyelik 3 set yapabilirsiniz.

Fit kalma yöntemlerinin başında beslenmenize dikkat ederek evde sıkılaştırıcı egzersiz hareketleri yapabilirsiniz. Bu sayede spor salonuna gitmeden de formda kalabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Video Ses Değiştirme Uygulamları

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478